22 اوت 2007 - ٣١ مرداد


مدير اجرايي روزنامه‌ي فجر آذربايجان شرقي بازداشت شد


مدير اجرايي روزنامه‌ي فجر آذربايجان شرقي به اتهام پخش شب‌نامه‌هايي عليه دادستان تبريز بازداشت شد.

نجف آقازاده، صاحب امتياز روزنامه‌ي فجر آذربايجان با بيان اين مطلب و غيرقانوني خواندن بازداشت مدير اجرايي اين روزنامه به خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: پنج‌شنبه هفته گذشته ماموران نيروي انتظامي در معيت چند نفر از ستاد خبري دادستاني به روزنامه آمده و پس از بازرسي اوراق مربوط به روزنامه و كامپيوترها، كاركنان روزنامه را به كلانتري انتقال دادند.

وي از نوع برخورد ستاد خبري دادستاني با كاركنان روزنامه، بازجويي آنها و بازداشت مديراجرايي روزنامه انتقاد كرد. رييس كل پيشين دادگستري آذربايجان شرقي، از عدم تفهيم قانوني اتهام مدير اجرايي روزنامه، انتقاد و تاكيد كرد: اين اقدام به هيچ عنوان، وجهه قانوني ندارد و كاملا مغاير دستورالعمل‌هاي ابلاغي از سوي رييس قوه‌ي قضاييه است.

آقازاده گفت: تاكنون چندين نامه به دادستان تبريز نوشته شده تا وضعيت روشن شود اما هيچ جوابي دريافت نكرده‌ايم. سردار محمدعلي نصرتي، فرمانده انتظامي آذربايجان شرقي نيز در جمع خبرنگاران در ارتباط با توزيع شب‌نامه عليه دادستان تبريز و دستگيري يكي از روزنامه‌نگاران استان در اين زمينه گفت: نيروي انتظامي ضابط قوه‌ي قضاييه است و در اين ارتباط برخي از افراد از جمله يكي از روزنامه‌نگاران در مظان اتهام هستند. وي اظهار اميدواري كرد كه در اين خصوص تصميم عادلانه‌اي گرفته شود و هيچ‌كس به مشكلي برنخورد.

وي گفت: پرونده در حال بررسي است و هيچ اظهارنظري مقدور نيست.

به نقل از ايسنا
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز