18 نوامبر 2007 - 


"جايزه ويژه" گزارشگران بدون مرز در چهارمين مسابقه بین المللی بهترین وبلاگ


دوشنبه ٢١ آبان گزارشگران بدون مرز "جايزه ويژه" خود را در چهارمين مسابقه بین المللی بهترین وبلاگ های که از سوی دویچه وله هر ساله برگزار مي شود به وبلاگ نويس جوتمان (Jotman(http://jotman.blogspot.com/)) اهدا کرد.

اين وبلاگ به زبان انگليسي است. جوتمان در منطقه ای در مرز برمه مستقر است و نويسنده آن مطالبي در بارمسائل روز دو کشور برمه و تايلند مي نويسد. در پي رويداهای اخير در برمه اين وبلاگ يکي از بهترين منابع خبری در باره اين کشور است. بعنوان مثال در اين وبلاگ مصاحبه رهبر ارتش مخفي برمه ، تشکلي که از سوی دانشجويان تشکيل شده است مي توان ديد. گزارشگران بدو مرز خرسند است که اين جايزه در دفاع از آزادی بيان به اين وبلاگ اهدا کرده است.

در مسابقه امسال وبلاگ فتومانیا که متعلق به اکسینیا آویموا جواني ٢٣ ساله است از روسيه سفيد جايزه بهترين وبلاگ را از آن خود کرد. اين فتو وبلاگ عکس های زيبا از روسيه سفيد را منتشر مي کند. و در توضيح اين عکس ها شرايط حاکم بر اين کشور را نشان مي دهدو کشوری که از سرکوبگر ترين کشورها در امر آزادی بيان و اينترنت است. در اين کشور انحصار ارتباطات در دست دولت است و هر آنگاه که لازم بداند به مسدود کردن سايت ها و وبلاگ ها اقدام مي کند و به ويژه به هنگام برگزاری انتخابات در اين کشور وب نگار معترض آندره کليمو همچنان در زندان بسر مي برد و در تاريخ ٢ اکتبر سال جاری درخواست دادگاه تجديد نظر وی از سوی مقامات رد شد. وی در تاريخ ٣ آپريل سال جاری بازداشت شده است. اتهام آندره کليمو نوشتن مقاله ای است که بر روی اينترنت انتشار يافته و از سوی حاکمان " تشويق به سرنگوني رژيم " ارزيابي شده است.

در چهارمين دوره مسابقه بین المللی بهترین وبلاگ های ٧٠٠٠ کانديدا شرکت داشت که کاربران اينترنتي بر روی سايت www.thebobs.com به وبلاگ های برگزيده خود در ١٥ رای دادند.

برای اطلاعات بيشتر به پيوند های زير مراحعه کنيد

اعلام نتیجه مسابقه بین المللی بهترین وبلاگ های سال ۲۰۰۷

آنچه در بحث های داوری مسابقه دویچه وله گذشت
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز