1 دسامبر 2007 - 


یک وب نگار دیگر از اعضای کمپین یک میلیون امضا بازداشت شد

جلوه جواهری، عضو «کمپين يک ميليون امضاء» و از نويسندگان وب سايت «تغيير برای برابري»، ظهر شنبه دهم آذرماه ۱۳۶ در دادگاه انقلاب بازداشت شد


تغییر برای برابری: جلوه جواهری، عضو «کمپين يک ميليون امضاء» و از نويسندگان وب سايت «تغيير برای برابري»، ظهر شنبه دهم آذرماه ۱۳۶ در دادگاه انقلاب بازداشت شد.

این فعال جنبش زنان، صبح روز شنبه در پی احضار کتبی به دادگاه انقلاب مراجعه کرده و پس از چند ساعت بازجويی در دادسرای ویژه امنیت، به اتهام تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب از طریق انتشار اخبار کذب در سایت «تغییر برای برابری» بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

جلوه جواهری سال هاست كه در انجمن‌های زنان فعاليت مي‌كند و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی است و سالهاست ترجمه ها، مقالات خود را از منظر جامعه شناسی در سايت‌ها و نشریات زنان منعکس می کند. بازداشت جلوه جواهری در حالی اتفاق افتاده است که در پی بازداشت وی (به همراه ۳۲ تن دیگر از فعالان جنبش زنان) در ۱۳ اسفند سال گذشته در مقابل دادگاه انقلاب، قرار است روز ۲۷ آذر ماه دادگاه اش در رابطه با پرونده ۱۳ اسفند برگزار شود.

مريم حسين خواه، دیگر عضو کمپين نیز از سيزده روز پيش به همین اتهامات در زندان اوین به سر می برد.
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز