29 ژانويه 2008 - ۸ بهمن


مجوز ماهنامه زنان لغو شد

ماهنامه زنان به مدير‌مسئوولي "شهلا شركت" به دلیل آن‌چه‌ "تهدید علیه امنیت روانی جامعه" نامیده شده است، صبح امروز از سوی هيئت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز شد.


اتهامات دیگر این نشریه؛ درج مطالبی در جهت به "خطر انداختن سلامت روحي"، "فكري و رواني" مخاطب و القاي اين‌كه "در جامعه امنيت وجود ندارد" و "سياه‌‌نمايي وضعيت زنان در جمهوري اسلامي" عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قول یک مقام آگاه:"اين ماهنامه به دليل اخلال در حقوق عمومي و تضعيف نهادهاي نظامي و انقلابي از جمله بسيج، مستند به اصل 24 قانون اساسي و صدر ماده 6 قانون مطبوعات و مصوبه نشست 298 شوراي عالي امنيت ملي به تاريخ 28/8/79 و تبصره 2 از ماده 5 قانون مطبوعات مبني بر لازم‌الاجرا بودن اين مصوبات به دليل بي‌توجهي به تذكرات كتبي و شفاهي كه پيش از اين مكرراً به مدير مسئول نشريه در باب رعايت قانون مطبوعات و ساير مقررات و دستور‌العمل‌هاي مربوطه داده شده است، بنا به رأي اعضاي هيئت، لغو مجوز شده است."

از سوی دیگر شهلا شرکت مدیر مسئول این ماهنامه به زمانه گفت، از طریق خبرگزاری فارس از مساله لغو امتیاز مجله اش با خبر شده و در حال پیگیری برای اطلاع از کم و کیف مساله است.

شهلا شرکت گفت:تا این لحظه هیچ نامه رسمی که حکایت از لغو مجوز ماهنامه زنان داشته باشد دریافت نکرده است. او با اشاره به خبر خبرگزاری فارس که علت لغو امتیاز ماهنامه زنان را سیاه نمایی ذکر کرده است، گفت ما در قانون جرمی با عنوان سیاه نمایی نداریم وباید دادگاهی با هیات منصفه تشکیل شود تا بتواند مجوز نشریه ای را لغو کند.

شهلا شرکت در مورد این که کدام مطالب ماهنامه زنان ممکن است مصداق سیاه نمایی تلقی شده باشد، گفت: ما هر ماه در بخش خبرهای زنان آماری را منتشر می کنیم در مورد این که در این ماه چند زن کشته شده اند و چند زن دیگران را کشته اند، که همه اطلاعات آنها به خبرهای رسانه های داخلی متکی است.

ماهنامه زنان، مهم ترین ماهنامة زنان ايران است كه سعي می کند نگاه زنانه را نسبت به موضوع‌هاي مختلف انعكاس دهد. این نشریه با انتشار 151 شماره و بیش از یک دهه فعالیت در حوزه زنان عاقبت صبح امروز همانند بسیاری از نشریات مستقل ایرانی از انتشار باز ایستاد.
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز