7 فوريه 2008 - ١٨ بهمن


ماهنامه «عصر پنج‌شنبه» لغو امتياز شد

به گزارش خبرگزاري فارس اين ماهنامه به علت انتشار مطالب مغاير با موازين اسلامي و توهين به انبياي الهي در شماره ١٠٥ و ١٠٦ شهريور و مهر، مستند به بند يك و ٨از ماده ٦ قانون مطبوعات لغو امتياز شد.


ماهنامه «عصر پنج‌شنبه» به مدير‌ مسئولي و صاحب امتيازي محمد اسدي از سوي هيئت نظارت بر مطبوعات لغو امتياز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس اين ماهنامه به علت انتشار مطالب مغاير با موازين اسلامي و توهين به انبياي الهي در شماره 105 و 106 شهريور و مهر، مستند به بند يك و 8 از ماده 6 قانون مطبوعات لغو امتياز شد.

خبرگزاري فارس به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد که ماهنامه عصر پنج‌شنبه «به حجاب اسلامي توهين» كرده بوده است.

عصر پنجشنبه ماهنامه ادبى ـ هنرى كه تا كنون بيش از صدشماره از آن طي 9سال منتشر شده است.

هفته گذشته ماهنامه زنان و دوهفته قبل از آن روزنامه آریا لغو امتياز شدند. سه ماه پيش نيز فصلنامه مدرسه كه در حوزه انديشه منتشر مي‌شد، لغو امتياز شد. از آغاز سال جاري نيز دو روزنامه هم ميهن و شرق نيز توقيف شدند.

چندي پيش «ناصر سراج» معاون سیاسی امنیتی دادستان كل كشور در مراسم تحلیف اعضای جدید هیات منصفه از توقيف 42 نشريه در دوسال اخير خبر داده بود.

وي به ايسنا گفته بود در مدت دوسال ‌٤٢ نشریه توسط هیات نظارت بر مطبوعات و دادگاه توقیف و لغو امتیاز شده كه از این تعداد ‌٢٤ مورد لغو امتیاز و ‌١٨ مورد توقیف شده‌اند».
fontsizeup fontsizedown impression
گزارشگران بدون مرز انجمن بين المللي دفاع از آزادی مطبوعات و از روزنامه نگاران زنداني بر مبنای اصل ١٩ اعلاميه جهانی حقوق بشر است

تماس با گزارشگران بدون مرز